Převezme ITV Doctora a Sherlocka?

Bude dělat ITV Doctora Who a Sherlocka? Je to klidně možné, protože Radio Times hlásí některé změny, které se týkají způsobu, jakým BBC licencuje a produkuje své programy. 

Generální ředitel BBC, Tony Hall, oznámil plán, který umožní konkurenčním produkčním společnostem, aby produkovaly pořady BBC, přičemž stejně tak bude moci BBC vyrábět pořady konkurenčních stanic.

Pro vysvětlení… například by to znamenalo, že konkurenční stanice (např. ITV Studios) bude vyrábět Doctora Who.

Když Hall představil tento plán do budoucnosti na události The Future of the Licence Fee, nazval to „revolucí“.

„Pokud mohou nezávislí producenti vydat své nápady jakékoliv vysílací společnosti, chtěl bych totéž pro BBC. Řádná konkurence a podnikání vyžaduje rovné podmínky. K regulaci trhu televizní nabídky by tak docházelo jen tam, kde by bylo potřeba, takže bychom mohli nechat vzkvétat kreativitu… za rovných podmínek by nedošlo k převrhnutí.“

Tento nápad není zas tak moc revoluční, jak by se mohlo zdát. Většina pořadů v amerických televizních společnostech jsou vyráběny produkčními firmami, které nejsou danou tv společností vlastněny. I hit BBC, Sherlock, je vyráběn Moffatovou soukromou společností Hartswood Films. Co za zmínku stojí je fakt, že by tím měl cizí subjekt tvůrčí kontrolu nad vlajkovou lodí programu. Samozřejmě, někdo by mohl namítnout, zda „název“ patří Doctoru Who nebo Sherlockovi na základě globálního úspěchu a popularity, ale ani Sherlock ani zbytek stabilních pořadů BBC nejsou stavěny pro trhání celosvětových rekordů.

I když se nejedná nutně o něco, čeho bychom se měli obávat, vzbuzuje to několik otázek. Pokud jiná společnost převezme výrobu, co se stane se stávajícími zaměstnanci a producenty? Budou pokračovat dál nebo je nová společnost nahradí? Udrží si BBC kreativní práva k programu? Nebo se jedná pouze o hru čísel a další možnost, jak přesunout produkci do dceřiných společností? Na to nám odpoví pouze čas.

Zdroj: Kasterborous.com

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Převezme ITV Doctora a Sherlocka?

  1. draky napsal:

    Ono to nebude tak horký… I když pro televizi připravuje pořad nějaká soukromá společnost, televize si většinou ponechává nějakou tvůrčí kontrolu, přinejmenším je tam za ně nějaký vedoucí projektu nebo supervisor. Ostatně i v Čechách tenhle systém dlouho funguje, byť jsem teda ještě neslyšela o tom opačném gardu, kdy by nějaká televize něco vyráběla přímo pro jinou.

    To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s