The Imitation Game bude zahajovat 58. ročník Londýnského Filmového BFI festivalu

Na letošním 58. ročníku Londýnského filmového BFI festivalu bude zahajovacím filmem The Imitation Game. Jedná se o dramatické zpracování života a díla Alana Turinga, jednoho z nejobdivuhodnějších britských „neslavných“ hrdinů a největších světových vynálezců.imitation-game-2014-001-group-around-benedict-cumberbatch-on-enigma-machine

Film se dočká evropské premiéry ve středu 8. října v Odeon Leicester Square s živým přenosem z červeného koberce a promítáním v kinech po celém Spojeném království. Hvězdy Benedict Cumberbatch, Keira Knightley a režisér Morten Tyldum se podle očekávání premiéry zúčastní.

 

Turing je označován jako průkopník moderních informačních technologií. Prolomil německý kód Enigma a ve filmu uvidíme krkolomnou hru o čas, ve které soupeřil on a jeho geniální tým v britském nejtajnějším dešifrovacím centru Bletchley Park, během nejtemnějších dnů druhé světové války. Turing, jehož inteligence a práce významně zkrátily trvání války a tím zachránily tisíce životů, později padl za oběť zpátečnických britských zákonů, ale jeho odkaz žije dál.

Clare Stewartová, ředitelka Londýnského filmového BFI festivalu, dodává: „S potěšením oznamujeme, že promítáním jednoho z nejočekávanějších filmů letošního roku – The Imitation Game – zahajujeme úvodní Gala večer našeho festivalu. S úchvatnými výkony talentovaných britských herců před kamerou a živou režií Mortena Tylduma za ní, The Imitation Game je spravedlivou filmařskou poklonou vizím, úsilí a osobnímu příběhu Alana Turinga a též jeho setrvávajícímu vlivu na britské dějiny a moderní život.“

Trailer pro UK

Trailer pro USA

Režisér Morten Tyldum doplňuje: „Jsem ohromen tím, že se mohu vrátit do Londýna a představit The Imitation Game divákům Londýnského filmového BFI festivalu. Zkušenosti z režírování tohoto filmu jsou pro mne neuvěřitelně cenné. S pokorou bych chtěl na zahajovacím gala večeru představit tento neuvěřitelný Turingův příběh.“

Producent Teddy Schwarzman: „Máme opravdovou radost, že The Imitation Game bude zahajovat tento festival. Film se natáčel v různých lokacích celé Anglie a vypráví příběh neuvěřitelně nadaného, ale neoslavovaného hrdiny. Těšíme se na to, že se o tento film podělíme s diváky v této zemi, a nemůžeme si představit lepší místo pro evropskou premiéru než Londýn.“

V The Imitation Game hrají Benedict Cumberbatch (Star Trek: Do Temnoty, BBC Sherlock) a Keira Knightley (Pokání), jako blízká Turingova přítelkyně a kryptoanalytička Joan Clarke, spolu se špičkovým obsazením, kterým je Matthew Goode (Single Man), Mark Strong (Jeden musí z kola ven), Rory Kinnear (Skyfall), Charles Dance (Gosford Park, televizní Hra o trůny), Allen Leech (In Fear, televizní Panství Downton) a Matthew Beard (Škola života).

Norský filmař Morten Tyldum, nominovaný na cenu BAFTA v roce 2012 za film Lovci hlav, režíruje film podle scénáře Grahama Moorea, jež je založen na knize “Alan Turing: The Enigma” od Andrewa Hodgese. Produkce se ujali Teddy Schwarzman ze společnosti Black Bear Pictures, Nora Grossman a Ido Ostrowsky ze společnosti Bristol Automotive, s panem Moorem jako výkonným producentem a Peterem Heslopem (Králova řeč) jako ko-producentem. Za kamerou stál Óscar Faura (Nic nás nerozdělí), dále se podíleli: střihač William Goldenberg (trojnásobně nominovaný na Cenu Akademie a vítez za film Argo), vedoucí výpravy Maria Djurkovic (nominovaná na cenu BAFTA za Jeden musí z kola ven), kostýmní designér Sammy Sheldon Differ (Kick-Ass), maskérka Ivana Primorac (šestkrát nominovaná na cenu BAFTA včetně filmu Anna Karenina), vedoucí castingu Nina Gold (Bídníci), a hudební skladatel Alexandre Desplat (šestkrát nominovaný na Cenu Akademie včetně filmu Argo).

FilmNation Entertainment dohlíží na celosvětovou distribuci. STUDIOCANAL uvádí film do britskách kin 14. listopadu 2014.

58. ročník Londýnského filmového BFI festivalu za podpory American Express probíhá od středy 8. do neděle 19. října. Celý program bude zveřejněn ve středu 3. září. Pro patrony BFI je otevřená přednostní rezervace vstupenek od úterka 9. září, pro exkluzivní členy BFI ve středu 10. září, pro členy filmového klubu BFI ve čtvrtek 11. září a pro veřejnost od čtvrtka 18. září.

Překlad: Storm

Zdroj: www.bfi.org.uk

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Benedict Cumberbatch, Filmy se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s