Sherlock Holmes dostane svůj vlastní tvíd

Jaký tvíd by hrdina děl Arthura Conana Doyla nosil, pokud byl naživu?

Sherlock_Holmes_gets_his_very_own_tweed

Pokud se jedná o věc jako nošení tvídu, Sherlock Holmes by byl skalním fanouškem. Jeho ikonická čepka je sama o sobě módním trendem, takže když už se slavný detektiv stal objektem výstavy v Museum of London (na podzim tohoto roku), je jasné, že dostane svou vlastní značku tvídu.

Muzeum, ve spolupráci s Christy’s Hats a Lovat Mill, bude čerpat údaje ze tří různých zdrojů s cílem vytvořit svůj jedinečný materiál: použití barev z původních příběhu A.C.D. o Sherlocku Holmesovi; pozdně viktoriánský tvíd  a klobouková móda, o níž má muzeum uložené informace a historické katalogy značky Christy’s; a nejnovější trendy v pánské módě zahrnující i podnebí, včetně originální barvící a dokončovací techniky od Lovat Mill.

Pro začátek bude tento tvíd v prodeji v podobě série klobouků, včetně „Sherlockovské“ lovecké čapky a k mání budou od října 2014 v kamenných a internetových obchodech Liberty, Christy’s a Museum of London.

„Museum of London bylo velice konkrétní ve své touze vyvinout loveckou čapku a tvíd, který Sherlock Holmes mohl nosit, pokud by byl žil v této době – kombinuje klasický profil s moderní hranou,“ řekl provozní firmy Christy’s Hats, Steve Clark.

Výstava Sherlocka Holmese se bude konat od pátku 17.října 2014 do neděle 12.dubna 2015 v Museum of London.

Překlad: Kate

Zdroj: RadioTimes.com

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kánon, Uncategorized se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s