9 Sherlock/Doctor Who crossoverů, o kterých jste možná ani nevěděli

Věděli jste, že se Moriarty jednou utkal s Doktorem? Nebo že si Peter Capaldi a Benedict zahráli stejnou postavu? Nebo že titulky Sherlocka obsahují tajnou zprávu týkající se Doctora Who?

9_Sherlock_Doctor_Who_crossovers_and_connections_you_might_not_know_about

Steven Moffat nedávno prozradil, že je velmi nepravděpodobné, že by ke crossoveru těchto dvou největších show BBC někdy došlo. To ale nevadí, protože už nyní existuje spousta vzájemných propojení…

1. Peter Capaldi a Benedict Cumberbatch ztvárnili stejnou postavu v Nikdykde (Neverwhere)

Hvězda Sherlocka působila neskutečně děsivě jako anděl Islington v nedávné radiové adaptaci urban fantasy Neila Gaimana. Ale věděli jste, že Peter Capaldi si zahrál tutéž postavu před 17 lety na BBC2?? 
Tady jsou ochutnávky obou: Benedict Cumberbatch                      Peter Capaldi

2. Benedictova maminka si zahrála v komedii Stevena Moffata, Coupling

Že si Bennyho maminka, Wanda Ventham, zahrála Sherlockovu maminku v poslední sérii Sherlocka víme. Ale dlouho předtím než Moffat stvořil toto detektivní drama či se stal showrunnerem Doctora Who, zahrála si Wanda v jeho seriálu Coupling. Opět hrála maminku, která byla potěšena neočekávaným rozpustilým dárkem od přítele své dcery – video zde

3. Matt Smith se ucházel o roli Johna Watsona

Matt Smith byl první herec, co se o roli, které se ujal Martin Freeman, ucházel. Podle Stevena Moffata však byl příliš „ztřeštěný“. Popravdě Matt Smith měl taktéž šanci zahrát si Sherlocka osobně, kdyby se ovšem neobjevil pan Cumberbatch.

„Benedicta jsme už měli vybraného a první osoba, kterou jsme viděli pro Watsona byl Matt, který přišel a předvedl úžasný výkon,“ řekl Moffat Doctor Who Magazine v roce 2010. „Ale že by roli získal nebylo možné, protože byl víc Sherlock než Watson. Taktéž v něm bylo něco ztřeštěného.. a to nechcete od dr. Watsona.“

Nakonec však Moffat Matovu ztřeštěnost využil pro roli jiného doktora…

4. Doctor Matta Smithe a Moriarty Andrewa Scotta se utkali na jevišti

V některých crossover fanfikcích sní fanoušci a fanynky o tom, jak 11. Doctor postaví svůj důvtip proti zákeřnému géniovi, Moriartym. Při produkci A Curious Night at the Theatre se představili Matt Smith a Andrew Scott. Pán času musí pomoci autistickému hlavnímu hrdinovi, Boonovi, aby překazili plány Moriartyho na šíření počítačového viru. 

Hra byla pokračování hitu The Curious Incident of the Dog in the Night-Time, přičemž název a citace pochází z původního kánonu Sherlocka Holmese, novely Silver Blaze.

5. Odkazy na Doctora skryté v titulcích Sherlocka!!

Televize PBS si dala tu práci a rudě zvýraznila určitá písmena v závěrečných titulcích, aby daná písmena vynikla. To dalo šanci Mofftissovi, aby tam ukryli zprávu v každé epizodě. Červená písmena na konci epizody Prázdné máry jmenují slovo „Weng-Chiang“. Drápy Weng-Chiangu je epizodou klasického Doctora Who, ve které 4. Doctor (Tom Baker) odloží svou dlouhou šálu a místo toho se oblékne do tvídového pláště a lovecké čapky, tolik typické pro Sherlocka Holmese. 

Video zde

6. Lestrade ze Sherlocka si v jedné epizodě DW zahrál!

Rupert Graves, aka detektiv inspektor Lestrade, se v Doctoru Who objevil jako lovec Riddell v epizodě Dinosaurs on a Spaceship. Navíc, Sean Pertwee, syn představitele třetího Doctora, hrál Lestrada v seriálu Elementary. 

video Dinosaurs on a Spaceship

7. Mark Gatiss je první člověk, co si v Doctoru Who dvakrát zahrál a napsal scénář

Jistě víte, že Mark Gatiss je spolutvůrcem a autorem Sherlocka a že si střihnul i roli detektivova bratra, Mycrofta. Také můžete vědět, že napsal nesčetné množství epizod Doctora Who, například The Unquiet Dead, The Idiot’s Lantern, Night Terrors, Cold War a The Crimson Horror. Také je možné, že si pamatujete jeho roli profesora Lazaruse v epizodě The Lazarus Experiment. Ale po namluvení bezejmenného pilota Spitfiru ve svém vlastním příběhu Victory of the Daleks, se Gatiss stal jedinečným v dějinách Doctora Who, jako „první a zatím jediná osoba, která psala a taktéž se dvakrát objevila v jedné sérii !“ „To půjde na můj náhrobní kámen,“ řekl Mark v té době v rozhovoru pro SFX. Od té doby si Gatiss opět zahrál pilota v epizodě A Good Man Goes to War a či se ujal postavy Gantoka v The Wedding of River Song. A taktéž se skrývá pod silným make-upem jako Rondo Haxton.

Video

8. Doctor Matta Smithe se jednou oblékl jako Sherlock Holmes

„Buďte zticha! Dedukuji. Je to vzrušující!“ Steven Moffat má holt vkus pro sebezesměšnění, když napsal Mattovi do scénáře tato slova v epizodě The Snowmen, vánočním speciálu roku 2012. Jakoby téměř vyplynula z úst Cumberbatchova detektiva. Fakt, že se pak Mattův Doctor převlékl do tvídu a lovecké čepky a představil se jako Sherlock Holmes vtípek jen podtrhlo. 

Jedenáctý Doctor jako Sherlock Holmes

9. Madame Vastra je opravdu Sherlock Holmes

I přes veškeré jednání Jedenáctého Doctora, Moffat říká, že to není Pán času, nýbrž, jeho spojenec Madame Vastra, kdo je Velkým detektivem celého seriálu – Silurianská detektivka si zahrála v epizodě, co se přesně tak jmenuje (Great Detective). A pokud Vastra je Sherlock, tak to znamená, že její manželka, Jenny Flint, je Watson – což je srovnání, které by mělo Johnlock shippery jistě potěšit… 😉

Úžasná Madame Vastra

Zdroj: RadioTimes

Překlad: Kate

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Cast, Doctor Who se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s