Imitation Game – první náhled

Minulý týden obdržel Cumberbatch cenu Emmy za Sherlocka, čeká ho teď i nominace na Oscara?

Benedict Cumberbatch jako Alan Turing

Benedict Cumberbatch jako Alan Turing

Ačkoliv si do odvysílání nového filmu Benedicta Cumberbatche ještě tři měsíce počkáme ( premiéra v UK je naplánována na 14.listopadu), spatřil světlo světa již před týdnem na Telluride Film Festival.

Minulý pátek ho tam viděl zástup filmových kritiků, kteří se samozřejmě podělili se světem internetu o to, jak se Cumberbatch chopil role a zda tu jsou naděje na další filmové ceny.

The Hollywood Reporter označil film za „strhující, pěkně tvarovaný a smutně tragický“. Recenzent Todd McCarthy chválí Keiru Knightley za to, že je „živá, ostražitá a celkem sympatická“, taktéž poukazuje na podobnost mezi Cumberbatchovým Turingem a kultovním Sherlockem a uzavírá to tak, že „vrcholem je Cumberbatch, jehož charisma, výmluvnost a přirozenost v excentricismus, sherlockovský talent neúnavnosti mysli, atraktivita a zobrazení fyzické zvláštnosti zkombinovány dohromady, tvoří zcela věrohodný portrét génia při práci.

Termín vysílání si jistí, že The Imitation Game (TIG) míří za úspěchy k Oscarům – „Tohle prostě musí na vrchol příček nominací“. Ohledně předpovědi možných nominací říká recenzent, Pete Hammond, že TIG by mohl očekávat jednu cenu za celek, jednu pro Keiru Knightley jako herečku ve vedlejší roli a pak jednu pro Cumberbatche za muže v hlavní roli.

Variety souhlasí s tím, že TIG je jednoznačně jeden z horkých adeptů a že je „komplexní, dokonale provedený a jedinečný“. Mezitím HitFix filmu vytkl tendenci letmo zmiňovat Turingovu homosexuální orientaci, ale také upozornil na to, že to Cumberbatch je hnacím motorem filmu: „Odvádí skvělou práci v oživení té postavy a jeho výkon často překonává některé pokusy filmu o melodramatičnost (Hudba Alexandra Desplata pomáhá ty nerovná místa taktéž vyhladit). Hvězda Sherlocka vyniká jedinečným umem vytvořit u diváka sympatie k postavě, která by v rukou jiného herce mohla působit chladně a bezcitně.

Překlad: Kate

Zdroj: RadioTimes, HollywoodReporter

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Benedict Cumberbatch, Cast, Filmy, Recenze se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s