Fanoušci Sherlocka změnili to, jak seriál vytváříme

#Setlock, tedy nedávná tradice fanoušků se shromažďovat u natáčení tohoto detektivního dramatu, vedla ke značné redukci rozsáhlých venkovních scén.

Sherlock_fans_have_changed_the_way_we_make_the_show_says_Mark_Gatiss

Obsese fanoušků Sherlocka sledovat natáčení, přímo vedla ke změnám, které ovlivňují psaní a natáčení dalších epizod, říká Mark Gatiss.

Fenomén, známý jako #Setlock, je vlastně skupinou fanoušků, kteří se setkávají po stovkách na natáčecích lokacích, užívají tento hashtag ke sdílení fotek hvězd a informací, které zjistili.

A ačkoliv Gatiss říká, že neodsuzuje fanoušky pro jejich nadšení, přiznává, že po třech sériích to je nyní věc, se kterou se musí během produkce počítat.

„Když jsme posledně filmovali v exteriéru Baker Street, tak fakt, že za zábranami stálo kolem 300 lidí je… zajímavý,“ řekl Mark v rozhovoru pro RadioTimes.com. „Takže jsme se rozhodli, že omezíme natáčení mimo interiér na minimum.“

„Pokud máváte na taxi a probíháte dveřmi, tak je to jednodušší, ale dlouhé venkovní dialogy už jsou docela složité.“

Spolu s nebezpečím potenciálních spoilerů tu je i problém, že herci zde čelí něčemu, co Gatiss nazval jako „vystoupení v živém studiu“.

„Hodně to všechno stěžuje, a nedovolí to hercům co bychom rádi, což je škoda, a je to špatné pro koncentraci, protože je těžké něco předvést, když na vás kouká více lidí než jen štáb.“

Další komplikací toho mít tolik veřejnosti u natáčení je, že je někdy nemožné se jim vyhnout a objevují se v pozadí scény. Diváci s ostřížím zrakem mohli spatřit skupinku fanoušků ve scéně v londýnském metru v epizodě The Empty Hearse. Nebo zatím Sherlockův nejslavnější moment – události na střeše nemocnice St Bart’s – musel být natáčen na několikrát s falešnými záběry, aby se zabránilo úniku skutečného rozuzlení.

Gatiss s Moffatem na to chtěli upozornit také tím, že některé z falešných řešení dali do S03E01 (Prázdné máry). Tito dva pánové také věnovali velké úsilí tomu, aby se vyhnuli použití fanfikcí, které se kolem seriálu utvořily. Jedno je však jasné, a to že fanoušci Sherlocka mají přímý dopad na to, jak bude show dále tvořena.

Zdroj: RadioTimes

Překlad: Kate

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 4. série, Benedict Cumberbatch, Rozhovory, Sherlock se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s